STUDENTSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izbor novog dekana na TF

Go down

Izbor novog dekana na TF Empty Izbor novog dekana na TF

Komentar  Keno Wed Feb 24, 2010 10:03 pm

Jučer je izabrana nova dekanesa na Tehnološkom fakultetu u Tuzli a to je dr.sci. Amra Odobašić, doc. šef na katedri za Fizikalnu hemiju.
Nadamo se da će biti sve u redu, zanimljivo je to što za dekanesu bez obzira o kome se radi dolazi neko sa katedre za Hemiju na fakultetu Tehnologije. Ako razumijete o čemu se radi, sama katedra za fizikalnu hemiju više pripada odsjeku Hemija na PMF-u nego jednom tehničkom fakultetu i inženjerima.
Ali kod nas je sve moguće pa i ovo.
Takođe je čudno da se pojavila samo dva kandidata , pored navedene još i dr.sci Milica Vilušić,doc koja je veoma cijenjena od strane studenata i koja u ovom izboru nije prošla. Ali ako ovo i dalje rasčlanimo, možemo se slobodno zapitati zašto se nisu kandidovali oni koje su studenti očekivali a to je; dr.sc. Zoran Ilickovic, doc. , dr.sc. Gordan Avdic,doc. i drugi koji kudikamo imaju veći autoritet i bolju komunikaciju sa studentima što je zapravo najviše potrebno lideru ove ustanove. Ovaj izbor je veoma uzak i ja i mnoge kolege i kolegice se ne slažemo sa ovim izborom. Obzirom kakvo iskustvo imaju kolege prije nas i mi sada može se reći da će nastupiti vrijeme totalnog rasula, nerada određenih profesora , ali takođe najstrožijih mjera za studente i gomila internih ličnih pravila.
Naši predstavnici studenata i njihovi glasovi ne mogu biti važeći jer je mandat predstavnika studenata istekao 22.02.2010 god barem kako sam pogledao u arhivi na veb stranici ovog udruženja to je tako , mandat je godina dana.
Anonymous
Keno
Gost


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu